SDRUŽENÍ ČECHŮ Z VOLYNĚ A JEJICH PŘÁTEL

Naše akce

21.6.2021
Nová putovní výstava a křest knihy v Novém Malíně

Obec Nový Malín a Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel, z.s. srdečně zve na vernisáž výstavy „Cestou 1. československého armádního sboru“ a „Návraty volyňských Čechů“, která se uskuteční 
v pátek 25. 6. 2021 od 16:00 hodin v prostorách budovy obecního úřadu v Novém Malíně.
Výstava zobrazuje historická fakta popisující jednotlivé bojové operace a válečné události 2. světové války za účasti 1. Československého armádního sboru, doplněné medailonky a fotografiemi. Další výstava „Návraty volyňských Čechů“ pak mapuje historii volyňských Čechů od jejich příchodu na Volyň po jejich jednotlivé návraty až do nedávné doby.
Obě výstavy budou v prostorách budovy obecního úřadu otevřené veřejnosti až do pondělí 12. 7. 2021.
Součástí výstavy pak bude křest knihy „Na pozvání cara…“. Autorkou této knihy je paní Mgr. Dagmar Martinková, historička, předsedkyně SČVP, z.s., která má sama své kořeny na Volyni. Kniha mapuje příběh volyňských Čechů v průběhu času na ruské, polské, sovětské a ukrajinské Volyni, významné historické okamžiky na základě osobních vzpomínek a výpovědí, zápisů v kronikách, novinových článků a historické literatury. Kniha je doplněna celou řadou fotografií. Knihu bude možné na výstavě zakoupit i s autorským podpisem. Za organizátory se na všechny těší Marek Štencl, starosta obce a Mgr. Dagmar Martinková, předsedkyně SČVP, z.s.

Hlavní stránka
Organizace sdružení a dokumenty
Historie sdružení
Zpravodaj
Volyňská literatura
Historie volyňských Čechů
Mapy
O spolku
Zájezdy
Tábory
Putovní výstava
Projekty
Publikace
Napsali o nás a natočili
Zajímavé odkazy
Členství
Potřebuji poradit
Kontakty